6.června jsme společně se členy SDH Havířov a Šenov navštívili výstavu EDURA v polském městě KIELCE. K vidění byly zkladní automobily, speciály, žebříky, plošiny, přívěsy, plavidla apod. Nechybělo ani další příslušenství jako hadice a armatury, lezecké vybavení, radiostanice, majáky, sirény, zdravotní vybavení, prostředky pro povodňovou ochranu, dekontaminační zařízení, zásahové obleky, svítilny, elektrocentrály a mnoho dalších zajímavých prostředků. Z český firem se prezentovala např. DEVA FM, ZAHAS a další. Nutno konstatovat, že výstava byla svým rozsahem větší a zajímavější než nedávno proběhlý PYROS. A ještě jedno překvapení které u nás nebývá zvykem. Vstup na výstaviště byl po zaregistrování zdarma a navíc každý účastník obdržel zdarma kupón na bramborový guláš, který vařili na výstavišti hasiči v polní kuchyni. Opět mnoho věcí k zamyšlení pro organizátory našich hasičských veletrhů.

Podobné příspěvky