Na konci měsíce listopadu jsme vyrazili na dlouho očekávaný výlet. Po dlouhých úvahách a s ohledem na předpověď počasí jsme zvolili Muzeum Tatra v Kopřivnici. Ještě rozespalí, avšak maximálně natěšeni jsme se všichni sešli na zastávce autobusu, kde jsme se rozloučili s rodiči a odjeli na hlavní nádraží, odkud jsme cestovali vlakem nejprve do Studénky a pak po přestupu do Kopřivnice. Po celý výlet byly děti rozděleny do 4 družstev. Každé družstvo mělo jednoho „malého“ vedoucího z řad dětí a samozřejmě taky dospělého vedoucího. V těchto družstvech  plnily během celého výletu různé soutěže a úkoly zahrnující jak vědomostní, tak sportovní aktivity, za které dostávaly razítka.  Po celou dobu výletu probíhala navíc celodenní hra, kdy děti na samotném počátku dostaly balíček plastelíny a jejich úkolem bylo směnit jej za jakoukoliv jinou věc s kýmkoliv. Směněnou věc museli opět vyměnit za něco jiného a tak to probíhalo neustále dokola.  Čím více výměn družstvo provedlo, tím více razítek obdrželo. Kolem 9 hodiny jsme dorazili do našeho cíle – Muzeum Tatra Kopřivnice. Zde děti obdivovaly různé druhy vystavených automobilů a během prohlídky plnily další hru organizovanou samotným muzeem, zaměřující se na pozornost a všímavost dětí v muzeu. Po skončení obhlídky, po svačině a nákupech suvenýrů jsme se vydali na prohlídku nedaleké hasičské zbrojnice zdejších dobrovolných hasičů. Zde si děti mohly prohlédnout místní hasičské automobily a zázemí celé hasičárny.  Po ukončení této prohlídky jsme již vyrazili na nádraží, kde jsme vyčkali příjezdu vlaku a odcestovali domů do Ostravy. Po příjezdu na hlavní nádraží jsme vyhodnotili celý uskutečněný výlet a vyhlásili vítěze soutěže. Výlet můžeme zhodnotit jako úspěšný. Všem dětem se moc líbil a ještě než jsme se stihli vrátit, tak se ptaly, kdy pojedeme na další.