IMG_0936

V neděli 12.10 2014 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Ostrava –  Radvanice ve spolupráci s Městským obvodem Ostrava Radvanice a Bartovice 6. ročník drakiády. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 81 draků a to v mladší a starší kategorii. Kromě samotného pouštění draků se děti mohly zúčastnit také soutěže v malování draků na cestu. Během několika okamžiků se cesta na ul. Pastrňákové zaplnila spoustou obrázků. V letošním roce nám vítr moc nepřál, ale sem tam draky k modrému nebi prohnal. Z tohoto důvodu se letos hodnotící komise zaměřila zejména na vyrobené draky, jejich provedení a vzhled. Jako doprovodný program byla pro děti připravena ukázka výcviku psů z kynologického klubu Šenov. Dále si program pro děti připravila městská policie Ostrava s ukázkou jejich výstroje a závodník sajdkáry „suzuki 1000 tamara“ z naší obce pan Richard Bílý se svým týmem. Po sečtení všech bodů došlo k vyhodnocení nejkrásnějších draků letošní drakiády a předání hodnotných cen, kterého se opět ujala starostka Mgr. Šárka Tekielová společně s Bc. Alešem Boháčem. Z mladší kategorie bylo ohodnoceno prvních 15. draků a z kategorie starších prvních 5. draků. V kategorii mladších se na 3. místě umístil Radovan Šnajdr, 2. místo obsadil Matyáš Urbančík a 1. místo patřilo Václavovi Benešovi. V kategorii starších se na 3. místě umístil Pavel Vavříček, na 2. místě skončil Patrik Šutura a 1. místo získala Hana Kubíčková. Vítězové, kteří obsadili první místa, obdrželi navíc dort ve tvaru draka, který do soutěže věnovalo cukrářství AKNEL. Věříme, že se zúčastněným letošní drakiáda líbila a s radostí se zúčastní příštího ročníku.

Více foto z letošního ročníku ZDE