V sobotu 30. srpna 2014 před sedmou hodinou ranní, vyrazilo sedm členů do Přibyslavi, kde probíhal PYROCAR 2014. Jednalo se již o IV. ročník tohoto setkání hasičských vozidel. Tuto akci navštěvujeme od jejího vzniku a rovněž jsme byli v roce 2008 aktivními účastníky s naším novým hasičským vozidlem CAS 20 Tatra Terrno. Akce se v letošním roce posunula opět kupředu. A to nejen počtem vystavovaných vozidel a počtem firem nabízejících nejrůznější hasičské vybavení, ale také organizačně. Do Přibyslavi jsme dorazili krátce po desáté hodině. Většina vozidel už zaujala svou pozici, takže jsme mohli začít s prohlídkou. Nepochybně se bylo na co dívat a taky o čem diskutovat. Samozřejmě jsme navštívili také většinu stánků vystavujících firem, kde jsme si prohlédli novinky, nebo „vychytávky“ stávajících technických prostředků. Rovněž doprovodný program byl bohatý a bylo si z čeho vybrat. Ke spokojenosti přispěla také široká nabídka občerstvení a specialit hasičských kuchyní, o které se postarali členové okolních sborů dobrovolných hasičů. Pro naši výpravu to byl určitě příjemně strávený den i přesto, že nás v podvečer těsně před odjezdem domů totálně promáčel prudký déšť. Organizátoři určitě zaslouží velké poděkování.