Jako každoročně s příchodem podzimu se na ulici Pastrňákova dne 16.10.2011 konal již 4.ročník Drakiády, kterou pořádá Městský obvod Radvanice a Bartovice se Sborem dobrovolných hasičů Ostrava Radvanice. Za krásného slunečného avšak bezvětrného počasí se sešlo 74 draků vyrobených i kupovaných, které se jejich majitelé snažili dostat až do modrého nebe. Bylo to však velmi těžké, přesto pár draků za vydatné pomoci rodičů k nebi vzlétlo. Hodnocen byl hlavně vzhled, technické provedení, nápaditost.  V kategorii starších se umístila na 3.místě Karin Kasalová, 2.místě Daniel Máslo a na 1.místě Borovi. Ti nejmenší byli zařazeni do kategorie mladších, kde se na 3.místě umístila Hana Kubíčková, 2.místě Štěpánka Vaňková a jako výherce této kategorie se stal Václav Beneš. V malování draků na cestu se umístila na 3.místě Tereza Pilná, 2.místo obsadila Kristína Miklošová a výherce se stala Zuzana Sasínová. Ceny výhercům ale i dalším účastníkům rozdával náměstek primátora Bc. Aleš Boháč společně se starostkou městského obvodu Bc. Šárkou Tekielovou. Výherce si odnesl krásnou a sladkou cenu v podobě dortu ve tvaru draka. Celá akce byla doprovázena dalším programem v podobě her a soutěží, představil se rovněž jízdní oddíl městské policie a modeláři. Pro soutěžící bylo připraveno rovněž občerstvení a nechyběla pro toto období typická pochoutka v podobě pečených brambor v ohni.   Před samotnou drakiádou byla vyhlášena grafická soutěž na základních a mateřských školách městského obvodu. Práce byly na konci drakiády vyhodnoceny a vítězům předány věcné ceny.    Těšíme se příští rok v říjnu na dalším ročníku drakiády.