7.března jako již bylo avizováno proběhlo tento den slavnostní předání naší nové CASky. Akci hudebně doprovodil od 16:30 hodin orchestr VÍTKOVÁK a v 17:00 už to vypuklo… Nádvoří radnice bylo nejen plné techniky, ale také fotografií s hasičskou tématikou od našeho člena Romana Pecháčka. Nejprve nastoupila naše jednotka a opět za doprovodu VÍTKOVÁKU, který zpříjemňoval chvíle návštěvníkům akce do příchodu starosty obce a dalších vzácných hostů. Za HZS MSK to byl ředitel odboru IZS plk. Ing. Jiří Śindler, ředitel společnosti THT s.r.o. Ing. Stanislav Červený, obchodní ředitel THT s.r.o. Jaroslav Lorenc, radní města Ostravy Milan Veber , místní farář Mgr. Marek Jargus. A slavnostní chvíle mohla začít. Než ale došlo k vlastnímu vítání nového vozidla, předal starosta obce Ing. Břetislav Blažek CSc, plakety třem členům sboru za záchranu života (podrobnosti k okolnostem k tomuto činu píšeme na jiném místě). Následovalo krátké seznámení s historií technického vybavení sboru za jeho 112 letou činností, projevy hostů přivítání vozidla speciální slivovicí pro tuto chvíli a požehnání od pana faráře. Po ukončení oficiální části následoval prohlídka „nového přírůstku“ a pro všechny výborný guláš a pivo od KOZLA. A došlo i na dárky. Ten první nám předali kolegové ze SDH Havířov – dokonale a detailně vyrobený dort. Druhý nám věnovali kolegové ze sboru v Šenově – památeční fotku, kdy v našich službách jezdil předchůdce TATRY – DENNIS SABRE. Dar opravdu originální, neboť na takové foto nikdo z našich členů nemyslel. My jsme naopak věnovali všem hostům pamětní plakety na tento den a do THT s.r.o. Polička putoval také sv. Florián s věnováním SDH pro ochranu od všeho zlého.Nezbývá než poděkovat všem, kteří nás přišli navštívit a podpořit. SDH Vratimov, Bartovice, Václavovice a Pavlu Šostokovi pak navíc za technickou podporu při mini výstavce vozidel TATRA, vydavatelství FIJEPO za pomoc při tvorbě upomínkových předmětů. Příslušníkům HZS MSK Ivo Šamalovi a Mirkovi Twrdému za pomoc při přípravě, ale i vlastním průběhu výroby CAS.