2. května jsme se zúčastnili s našim praporem „IV. Setkání hasičských praporů okresu Ostrava,“ které proběhlo v Pustkovci. Po prezentaci a seřazení praporů následoval průvod od hasičské zbrojnice do kostela, kde proběhla mše svatá, sloužena právě ke svátku sv. Floriana. Poté následoval společný průvod k obecnímu úřadu v Pustkovci, kde krátce vystoupili hosté a byly představeny nové prapory, které se „zrodily“ od posledního setkání v květnu 2008. V průvodu byl mezi praporu SDH nesen také prapor Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Za zmínku jistě stojí také účast praporu, resp. jeho repliky, dnes již neexistujícího sboru Hrušov, jehož originál je již značně poškozen a je trvale umístěn v hasičském muzeu v Ostravě. Repliku praporu zhotovil Hasičský záchranný sbor MSK. Náměstku primátora Vojtěchu Mynářovi, byla u tohoto slavnostního aktu udělena „Medaile za příkladnou práci.“ Pak již následoval společný slavnostní oběd. Pomyslnou štafetu setkání praporů převzal pro rok 2010 městský obvod Plesná, resp. SDH Plesná. Setkání v Pustkovci bylo opravdu vydařené.