13. ledna … a nastal čas rozloučení, ale i radosti. V návaznosti na další okolnosti o kterých se zmíníme někdy později, jsme se v neděli 13.1.2008 rozloučili se zásahovým vozidlem DENNIS SABRE, který měla naše jednotka resp. obec vypůjčený pro zásahovou činnost od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje- územního odboru Ostrava od roku 2004. Zároveň byla ještě zatím neoficiálně představena členům sboru a dalším návštěvníkům nová CAS 20 – TATRA TERNO, kterou s pomocí státní dotace zakoupilo pro naší jednotku SDH město. V pondělí 14.1. odjeli svou poslední jízdu naši strojníci směrem na Centrální hasičskou stanici v Ostravě Zábřehu, kde si vozidlo převzali zpět. DENNIS nám sloužil opravdu víc než dobře po dobu čtyř let s minimální poruchovostí. Chvíle nostalgie ale velmi rychle střídají chvíle radostné a plné očekávání a uvedení do služby nové CAS TATRA TERNO. Během několika dnů Vám nové vozidlo představíme v plné kráse a připíšeme i další zajímavé informace. Chtěli bychom touto cestou poděkovat HZS MSK za vlastní zapůjčku CAS DENNIS a také za velmi dobrou spolupráci při vlastním provozováním techniky.