dscf6578

24.-25. května vyrazilo šestičlenné družstvo JSDH na V. ročník soutěže RALLYE HAMRY, pořádanou HZS Olomouckého kraje, ÚO Prostějov ve spolupráci s dalšími partnery. Naše účast na této soutěži byla v pořadí již třetí. A jako vždy i letos měli organizátoři akce vše perfektně připraveno. Po nezbytných zahajovacích úkonech- registrace, organizačních pokynech apod. následovala porada velitelů jednotlivých jednotek, kterých se letos sjelo celkem 16. (dvojnásobek oproti loňskému ročníku)! A jako každý ročník i ten letošní skrýval v sobě „překvapení“ v podobě plnění úkolů, které se každá jednotka dozvěděla vždy až po příjezdu na místo – stanoviště, na jednotlivých okruzích První okruh odstartoval ve 13:00 hodin a měl celkem tři stanoviště na trase dlouhé 24 km. Zde nás čekala záchrana osoby pořezané ve stolárně, vyproštění a záchrana osoby zavalené pod vlečkou traktoru a následné prověření v oblasti resuscitace a třetím úkolem byla záchrana osob v garáži při pokusu o sebevraždu. Druhá – noční a musíme konstatovat, že určitě nejdelší a nejobtížnější etapa odstartovala ve 20:00 hodin s délkou 43 km. Kromě toho, že hlavní část trasy vedla vojenským prostorem a byla tedy velmi náročná na orientaci nás zde čekalo: orientace mapy a určování polohy, vyproštění osob při dopravní nehodě, záchrana osoby, která se zřítila ze svahu do potoka, hašení požáru, záchrana – resp. vyjednávání s osobou, která měla sebevražedný úmysl. Třetí závěrečný okruh odstartoval v 6:00 hodin v neděli ráno a měřil 9 km. Zde jsme měli za úkol postavit norné stěny na potoku a zajistit osvětlení prostoru skladů. Po dojezdu všech posádek do cíle proběhlo vyhodnocení. Letos se nám opravdu zadařilo a v konečném pořadí jsme se umístili na 1.místě. Jako vždy i letos musíme konstatovat, že pořadatelé opravdu věnovali maximální pozornost přípravě i průběhu soutěže za což jim určitě patří slova uznání a poděkování. Také posádky všech jednotek pracovaly jako vždy s plným nasazením a velmi zodpovědně. Takže opět to byla velmi dobrá forma „zpestření“ odborné přípravy všem jednotkám, bez rozdílu jejich kategorie.

Podobné příspěvky