Dne 19.-20.května se družstvo jednotky SDH zúčastnilo soutěže RALLYE Hamry, pořádanou HZS Olomouckého kraje, ÚO Prostějov. „Startovním místem“ soutěže byl srubový tábor ve vojenském prostoru Hamry. Po příjezdu v sobotu odpoledne proběhla společná instruktáž velitelů a v 15:00 hodin odstartovala první posádka na trať. Druhá etapa začala ve 20:00 hodin a třetí pak ve 4:00 hodiny ráno. Celkem byly připraveny 3 okruhy – trasy a na každé plnění 3 úkolů. Žádna z posádek nevěděla dopředu co ji čeká. Vždy až po příjezdu na stanoviště obdržel velitel zadání plnění úkolu – např. hašení, vyproštění osob z havarovaného vozidla, vyproštění osoby z nádrže, zásah na nebezpečnou látku atd. některé okruhy pak měly „vložené“ stanoviště např. kontrola vozidla, dechová zkouška řidiče apod. Vyhodnocení soutěže pak proběhlo v hasičském areálu v Hamrech. Naše družstvo se v konečném pořadí umístilo na 2.místě. Nutno dodat, že celá soutěž byla příslušníky HZS velmi dobře organizačně připravena a všechny posádky přistupovaly k soutěži s plným nasazením. Celou akci můžeme považovat za příjemné zpestření provádění odborné přípravy a dalším sborům můžeme doporučit účast v příštím ročníku.