4. května proběhlo v Ostravě na Masarykově náměstí slavnostní odhalení sochy sv. Floriana a u této příležitosti také 3. setkání hasičských praporů. Před devátou ráno se na náměstí začala sjíždět historická i současná hasičská technika. Vlastní program pak začal úderem desáté hodiny. Slavnostní akt obohatil slib nových příslušníků HZS Moravskoslezského kraje a předání medailí za věrnost. Statutární město Ostrava u této příležitosti nechalo zhotovit pamětní stuhu, kterou na všech 17 přítomných praporů SDH zavěsil primátor města Ing. Petr Kajnar. V rámci ukázek se představilo také hasičské muzeum v Ostravě, které předvedlo ukázku hašení historickou technikou. Nechyběl také Zill, koňská stříkačka, ale také moderní technika HZS a ostravských jednotek SDH. I náš sbor zde prezentoval svou novou CAS. Celou akci hudebně doprovodil orchestr VÍTKOVÁK. Socha patrona hasičů na náměstí stávala již v minulosti, kdy ji pro ochranu města před požáry instalovalo tehdejší vedení města. V padesátých létech byla socha odstraněna a „potulovala se“ po různých zákoutích. Takže se pouze vrátila na své historické místo. U tohoto slavnostního aktu nemohl chybět biskup ostravsko -opavský mons. František Václav Lobkowicz. Za finančního přispění společnosti VÍTKOVICE a.s. spatřil světlo světa také „Almanach hasičských praporů,“ který byl oficiálně představen hasičům i veřejnosti.