V sobotu 2.února 2013 absolvovali tři členové jednotky instrukčně metodické zaměstnání pro 10 jednotek SDH obcí Moravskoslezského kraje, předurčených pro zásahy s únikem nebezpečných látek. Zaměstnání probíhalo na centrální hasičské stanici v Ostravě Zábřehu. V dopoledním bloku byla vysvětlena podstata předurčenosti, předpokládaný okruh činnosti předurčených jednotek SDH obcí na místě zásahu, taktické postupy a proběhlo seznámení s technickými prostředky v oblasti nebezpečných látek, které má HZS MSK k dispozici. V odpoledním bloku následovala prohlídka výbavy „malého chemického automobilu“ a chemického kontejneru a byl předveden ukázkový zásah na nebezpečnou látku. Další odborná příprava bude již zaměřena na praktický výcvik a součinnost na místě zásahu s jednotkou HZS MSK.

Foto + článek