IMG_2671Ve čtvrtek 21.ledna 2016 proběhlo slavnostní předání 50 kusů dopravních automobilů jednotkám sborů dobrovolných hasičů vybraných obcí Moravskoslezského kraje. Jedno z vozidel bylo určeno také pro nás. Nový dopravní automobil na podvozku Mercedes a nástavbou výrobce WISS, nahradil u nás dosavadní vozidlo DA 12 na podvozku Avia, se kterým jsme se symbolicky poslední jízdou rozloučili ve středu 20.ledna. Součástí výbavy nových dopravních automobilů jsou kalové čerpadla, přenosná stříkačka PS 15 výrobce Rosenbauer, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála, motorová pila, dýchací přístroje, lanový naviják a další nezbytné technické prostředky pro hašení požárů a technické zásahy. Zvláštnosti oproti standardním dopravním automobilů je výbava v podobě 300 litrové nádrže na vodu a vysokotlaký agregát, se kterým je možno provádět hašení. Vozidlo hodnotě 3,8 mil. bylo pořízeno prostřednictvím Moravskoslezského kraje z prostředků regionálního operačního programu a bylo hrazeno ze 100%, tedy bez spoluúčastí obcí.

Odkaz na článek

Podobné příspěvky

Napsat komentář