5.května 2007 proběhlo II. setkání hasičských praporů, jak již bylo avizováno v pozvání. Oproti loňskému roku se této akce zúčastnilo 15 praporů a zástupci dalších sborů, které dosud prapor nevlastní. Akce začala v 10:00 hodin slavnostní mší svatou, slouženou u příležitosti svátku patrona hasičů – sv. Floriána. Poté vyrazil průvod hasičů a techniky za doprovodu kapely Vítkovák směrem k místní sokolovně, kde se uskutečnilo vlastní společenské setkání. V rámci kulturního programu vystoupila harmonikářka paní Mrázková, folklorní soubor „Havířovské babky“ a cimbálová muzika „Hlubina.“ Na závěr obdržely všechny sbory stuhu ke svým praporům a všem byla předána také pamětní plaketa. Příští ročník setkání se uskuteční v Pustkovci.