Dne 19.září jsme se na pozvání našeho partnerského sboru v Polsku – OSP Kokoszyce, zúčastnili městské slavnosti „Dožínky.“ Delegaci do Kokoszyc tvořilo 15 členů SDH a také starosta obce a místostrostka. Akce začala mší svatou v místním kostele, kde se nám dostalo milého přivítání. Poté následoval průvod obcí v kočárech a zemědělskou technikou. Trasu průvodu lemovala nápaditá výzdoba k tématu dožínek Průvod se zastavil u hasičské zbrojnice OSP Kokoszyce, kde pokračoval další bohatý kulturní program. Celá naše delegace byla následně pozvána ke slavnostnímu obědu s představiteli města a dalšími významnými osobnostmi. Poté jsme již sledovali kulturní program a probírali se svými polskými kolegy ve volné diskusi nejrůznější témata… Děkujeme ještě jednou našim kolegům z Kokoszyc za pozvání a veškerou péči, kterou všem věnovali.

Podobné příspěvky

Napsat komentář