20170827_094053O víkendu 26.-27.8.2017 jsme se společně s kolegy SDH Havířov vypravili na zájezd. Jelikož cíle zájezdu byly letos poněkud z ruky (Plzeňský kraj a Kraj Vysočina), museli si účastníci zájezdu oproti víkendové zvyklosti přivstat. V sobotu před čtvrtou ráno jsme se pomalu usadili do autobusu a následně vyrazili směr Zbiroh, kde nás čekalo zastavení první a prohlídka zdejší Expozice požární ochrany. Po prohlídce a malém občerstvení, pokračovala naše cesta do Plzně k druhému zastavení v pivovaru Plzeňský prazdroj. Zde jsme absolvovali prohlídku areálu s průvodcem a seznámili se s celkovým provozem pivovaru. Na závěr nechyběla degustace nefiltrovaného piva Pilsner Urquell, přímo z dřevěného sudu v historickém sklepě pivovaru. Po chutném obědě v místní restauraci Na Spilce nás čekal poslední přesun dne a zastavení třetí v Přibyslavi, kde jsme se ubytovali v hotelu našeho sdružení (Hotel Přibyslav) a při společném posezení u dobrého jídla a pití strávili příjemný večer.

Nedělní program zahájila po snídani prohlídka hasičského muzea Centra hasičského hnutí. Následoval přesun do Dukovan, kde bylo plánováno naše čtvrté zastavení v jaderné elektrárně. Zdejší průvodci nám podali velmi podrobný výklad procesu výroby elektrické energie z „jádra“, doplněný také o prohlídku části provozu elektrárny. Nabití vědomostmi jsme se přesunuli do Dalešic k našemu poslednímu pátému zastavení v pivovaru filmových Postřižin. Zde už byl jen volný program, který někteří využili k ochutnávce zdejšího piva, nákupu suvenýrů, nebo obhlídky areálu.  Zpět k hasičárně dorazil autobus s naší výpravou okolo sedmé večer. Některým se hned domů nechtělo a ještě se pustili do hodnocení celé akce…