Dne 7.června 2006 jsme společně se členy SDH Havířov navštívili hasičskou výstavu EDURA v polském městě Czestochowa. K vidění toho bylo opravdu hodně. A pokud můžeme srovnávat byla tato výstava svou úrovní a nabídkou mnohem lepší než náš PYROS. Zastoupeny byly snad všechny obory PO od výstrojních součástí, obleků, dýchací techniky, měřící přístroje, radiostanice, plavidla, elektrocentrály, pily, výukové programy PC, hlásiče EPS a mnoho dalších. Také nabídka automobilů ať již cisternových, dopravních, nebo speciálních byla velmi bohatá. Nechyběly také prvky ochrany obyvatelstva – sirény, stany, nouzové stravování, zdravotnický materiál a pod. K vidění bylo také několik novinek. Z českých firem se prezentovala např. DEVA F-M , REO AMOS a RLS. Výstava probíhala v areálu školy požární ochrany, která vyzařovala vysokou úrovní a zázemím. Takže zde bylo dostatek prostoru i pro doprovodný program – ukázky hašení, systém COBRA, hašení pěnou a smáčedly, vyprošťování a mnohé další. Možná by bylo lépe, kdyby se i náš PYROS „přestěhoval“ do podobného zařízení (jistě by se v ČR našlo). Určitě by přilákal pak více vystavovatelů, kteří by nemuseli platit vysoké částky za pronájem stánku, které je mnohdy od prezentace odradí.