Jubilejní 5. ročník Radvanické drakiády se opět vydařil

Jak se již stalo tradicí, tak i v letošním roce uspořádal náš městský obvod Radvanice a Bartovice společně se Sborem dobrovolných hasičů v Radvanicích drakiádu. Jednalo se již o pátý jubilejní ročník, nad kterým si vzala patronát sama starostka našeho městského obvodu Mgr. Šárka Tekielová. Účast byla opět velmi vysoká, počasí se vydařilo a vítr žádného závodníka nezklamal. V letošním roce se zaregistrovalo celkem 93. soutěžících v pouštění draků a 25. účastníků v malování draků na cestu. Rovněž byla vyhlášena soutěž v malování draků v našich školách a školkách Výsledky jsou následující:
Základní škola Ostrava-Radvanice, Vrchlického 5, kategorie mladších dětí:
1. místo – Petr Červenka, 1. A
2. místo – Dominik Chlubna, 2. A
3. místo – Barbora Červenková, 3. A
Kategorie starších dětí:
1. místo – Kristýna Zimerová, 7. A
2. místo – Daniel Syslo, 7. A
3. místo – Pavlína Slívová, 6. A

Základní škola Ostrava-Radvanice, Trnkovecká 867/55, kategorie mladších dětí:
1. místo: Míša Čechová, 2. třída
2. místo: Teo Lička, 1. třída
3. místo: Gabriela Blažková, 4. Třída

Výsledky v kategorii malování draků na cestu, ul. Pastrňákova:
Kategorie mladších dětí:
1. místo – Liana Kubíčková
2. místo – Aneta Gavroňová
3. místo – Tereza Benešová
Kategorie starších dětí:
1. místo – Ondřej Sasín
2. místo – Pavlína Slívová
3. místo – David Balcárek
Byla vyhlášena také soutěž pro okolní hasičské sbory a jejich kolektivy mladých hasičů. Za sbor dobrovolných hasičů v Ostravě-Radvanicích se umístil na druhém místě Filip Pecháček.
V průběhu drakiády probíhal doprovodný program, v rámci kterého si mohly děti prohlédnout i vyzkoušet hasičskou techniku , modely různých automobilů ve stánku modelářů, jízdu na koních městské policie, nebo jízdu na závodní sajdkáře závodníka naší obce pana Richarda Bílého a také střelbu ze vzduchové pistole. Kromě toho byly pro děti připraveny sportovní hry, které organizovaly dorostenky Sboru dobrovolných hasičů v Radvanicích pod vedením vedoucího Jakuba Léva. Děti, které se zaregistrovaly do soutěže, dostaly grilovanou klobásu a pro všechny přítomné byly připraveny pečené brambory a čaj zdarma které zajistili členové hasičského sboru.. Nacházel se zde také prodejní stánek, který zajistil náš Sbor dobrovolných hasičů. Předsedkyní hodnotící komise byla starostka našeho městského obvodu Mgr. Šárka Tekielová. Ostatními členy hodnotící komise byli Bc. Aleš Boháč, paní Martina Böhmová a paní Milada Ptošková, členka Sboru dobrovolných hasičů ve Václavovicích a členka Okresního sdružení hasičů Ostrava, která společně se svým manželem Františkem Ptoškem pomáhá s organizací Radvanické drakiády pravidelně.Vyhodnocení a ceny předali starostka ůřadu městského obvodu Mgr. Šárka Tekielová a bc. Aleš Boháč.
Děkujeme sponzorům v čele s Úřadem městského obvodu Radvanice a Bartovice, který poskytl pro tuto akci grant a cukrářství Aknel, které do soutěže dodalo hlavní cenu – dort v podobě draka. Taktéž děkujeme rodičům, dětem, mladým hasičům Sboru dobrovolných hasičů Havířov město a Muglinov za účast na této podařené akci.