Dne 9. 1. 2016 přijali členové našeho sboru pozvání od kolegů, kamarádu z družebního OSP Kokoszyce. V České Republice se na konci roku konají ve sborech dobrovolných hasičů výroční valné hromady a v Polsku se hasiči potkávají až na začátku roku při „Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze“. Poslechli jsme si hlavní události z činnosti jednotky za rok 2015. Musíme říct, že celoroční činnost „ochotniczej strazy požarnej (OSP) w Kokoszycach“ byla opravdu pestrá a v mnohých případech jistě i náročná. Při této slavnostní příležitosti jsme si také připomněli společné cvičení jednotek, akce sboru a v neposlední řadě společné jubileum, 5leté výročí spolupráce naších sborů. Při poděkování za spolupráci a přáních do nového roku, byly kamarádům z polska předány upomínkové předměty našeho sboru, čtyři páry zásahových rukavic a pro „prezese OSP“ starostu sboru Witolda Kowola zásahovou hasičskou přílbu. Na „zebranie“ proběhla také i volba nového vedení sboru, které je tak jako u nás s 5 pětiletým funkční obdobím. Volby proběhli převážně s podporou naprosté většiny přítomných a bylo zvoleno kompletně celé staronové vedení sboru.