15.dubna se družstvo jednotky SDH zúčastnilo taktického cvičení „pátrání po pohřešované osobě“ v prostoru „SKALKA,“ který se nachází mezi Porubou a Vřesinou. Akce sloužila především k ověření součinnosti složek IZS a ověření vydaných souboru typových činností IZS. Cvičení probíhalo pod velením Policie ČR. Všichni členové zúčastněných jednotek SDH byli začleněni do vytvořených pátracích skupin, které kromě příslušníků PČR a členů JSDH tvořili také strážníci Městské policie. Každá skupina měla určen k propátrání přesný úsek, dle mapových podkladů, které byly vytvořeny na místě seřadiště. Na úvod byli všichni seznámení s popisem pohřešovaných. Kromě „pěších“ pátral také jízdní oddíl Městské policie se čtyřmi koňmi a jednotka HZS MSK, která měla za úkol propátrat pomocí člunu rybník a okolí. Po propátraní prioritních úseků se všechny skupiny spojily do jedné a postupovaly dál v pátrání v jedné „rojnici.“ Těsně před úplným setměním byla pohřešovaná osoba nalezena. Nutno dodat, že cvičení bylo fyzicky náročné, neboť se propátraval terén se značným výškovým převýšením a velmi hustým porostem. Byť bylo všem členům po pár metrech v zásahových oblecích velmi horko, jejich přítomnost na těle všichni ocenili při prolézání prostoru ostružiní, maliní a jiných porostů s trny. I tento „netradiční“ druh cvičení přinesl pro naší další činnost nové poznatky.