V neděli 11. 5. 2014 pořádal náš Sbor netradiční soutěž a zároveň VIII. ročník okrskové soutěže sv. Floriána. Soutěže se zúčastnilo celkem 7 sborů- Radvanice, Bartovice, Václavovice, Horní Datyně, Vratimov, Kyjovice a Havířov. Soutěžilo se jak v mužské, tak ženské kategorii. Soutěžní družstvo se skládalo z pěti členů a jeho úkolem bylo proběhnout tunelem, vybavit se požárním opaskem, helmou a provést požární útok do kopce v co nejkratším čase. Nutno podotknout, že našemu sboru se tato soutěž nadmíru vydařila. V mužské kategorii se na prvních dvou příčkách umístila dvě domácí družstva a také třetí pozice zůstala v našem městském obvodu, neboť se na ní umístil Sbor dobrovolných hasičů z Bartovic. Stejně tomu tak bylo i v ženské kategorii, kde naše družstvo obsadilo první příčku, na druhém místě skončily ženy z Havířova a na třetím Horní Datyně. Výherci získali poháry a hodnotné ceny. Mužské družstvo se rovněž umístilo na I. místě Okrsku a obdrželo tak navíc putovní pohár. Děkujeme všem soutěžícím za účast a doufáme, že se potkáme s úsměvem a chutí si zasoutěžit i v příštím roce.