Dne 10.5.2014 proběhlo v prostorách hasičské zbrojnice a přilehlého hřiště Sboru dobrovolných hasičů Ostrava-Bartovice jednodenní soustředění našich mladých hasičů. V rámci soustředění jsme se zaměřili na procvičení dvou disciplín. Jednalo se o požární útok CTIF a štafetu CTIF. Dopoledne jsme začali nácvikem požárního útoku CTIF. Jak se dalo předpokládat, děti si z loňského roku příliš informací neuchovaly a tak jim bylo vše vysvětleno a názorně předvedeno od úplného začátku našim hostem Miroslavem Slovjákem z SDH Vratimov. Po vyčerpávajícím nácviku požárního útoku CTIF následoval oběd a krátká pauza. Po krátkém odpočinku jsme pak pokračovali provedením štafety CTIF, která byla pro děti poněkud snazší, než předchozí disciplína. Kolem 15 hod. bylo soustředění zakončeno, neboť děti již byly roztěkané, nesoustředěné a začaly vykazovat zvýšenou míru únavy. Své znalosti a dovednosti z tohoto soustředění využijeme již 24.5.2014 na Okresním kole v Martinově.