V sobotu 17. 5. 2014 se družstvo naší jednotky zúčastnilo XI. ročníku soutěže Rallye Hamry. Smyslem této soutěže, je obohatit netradičním způsobem pravidelnou odbornou přípravu členů jednotek SDH obcí. Naše šesti členné družstvo dorazilo kolem deváté hodiny dopoledne do areálu skladu HZS Olomouckého kraje v obci Hamry, kde měla soutěž start i cíl. Po nezbytných organizačních úkonech obdrželo startovní číslo, kterým byla sedmička. Plnění disciplín probíhalo na jednotlivých stanovištích, mezi kterými se jednotlivá družstva přesouvala podle mapy. V rámci plnění úkolu na stanovištích byla hodnocena bezpečnost práce, taktika provedení, rozhodování a postup velitele. Každé družstvo pokud chtělo „bodovat“ muselo ze sebe vydat maximum. Třeba i uplatnit své dovednosti a zkušenosti z reálných zásahů. Každá ze sedmi etap potrápila nejednoho hasiče. Při plnění jednotlivých „scénářů“ se družstva musela vypořádat s likvidací požáru ve sklepení, vyproštění osob z havarovaného vozidla, zraněné osoby v jezdeckém areálu, záchranou osob z výšky, hloubky, ale třeba také z vodní hladiny a záchranou zavalených osob v areálu bývalé cihelny.  Krátce před 19 hodinou byla soutěž vyhodnocena a naše družstvo ve složení Tomáš Böhm, Jakub Navrátil, Lukáš Rusek, Ivan Oršulík, David Krhovjak a Jakub Lév se umístilo po sečtení všech dílčích výsledků v konečném pořadí na krásném 3. místě.

Článek serveru požary.cz

Tabulka hodnocení