4.4. – 6.4.2008 proběhla každoroční třídenní odborná příprava jednotky SDH. I letos jsme vyjeli ke společnému výcviku do Ústřední hasičské školy v Jánských Koupelích. Páteční den byl vyčleněn pro běžné organizační záležitosti a společnou poradu jednotky. Sobotní výcvikový den byl zahájen v 8:00 hodin nástupem jednotky a následným rozdělením do tří družstev. Celé dopoledne pak probíhal výcvik s jednotlivými technickými prostředky výbavy vozidel – zvedací vaky, elektrocentrály, žebříky, navijákem atd. Rovněž jsme procvičili základní bojová rozvinutí. Po přestávce na oběd následoval odpolední blok, který byl rozdělen do dvou částí. Teoretické na učebně, kde byly probrány základy zásobování vodou, členové byli seznámeni s novými metodickými listy bojového řádu a došlo také na „odborné“ video ze zásahů a cvičení. Druhá polovina odpolední části byla opět věnována praktickému výcviku. Po večeři následovalo taktické cvičení. Námět – požár střechy nad společenským sálem školy. Hlavním úkolem cvičení však bylo „zapracovat“ člena jednotky do nové funkce velitele družstva, kterou začne v nejbližších týdnech oficiálně vykonávat. Dále pak cvičení sloužilo také k ověření získaných znalostí a dovedností nových členů jednotky, kteří dovršili letos 18 let a přešli z řad dorostu mezi členy JSDH. Od 21:00 hodin pak probíhal již volný ale opět společný program, kdy se probírala nejrůznější témata u grilu… Ale noční chlad s postupem času zaháněl všechny pozvolna do pokojů. Neděle začala opět úderem 8:00 hodiny. Na celé dopoledne byla naplánována praktická část, kdy v té první probíhal výcvik s CAS a dalšími čerpadly, budování přívodního vedení apod. Druhou polovinu dopoledního bloku vyplnila část „chemická,“ kdy probíhal výcvik v oblecích, budování dekontaminačních stanovišť atd., ale také třeba identifikace vzorků různorodých chemikálií a určování jejich PH. Po obědě následovala poslední část zaměřená na nové konspekty odborné přípravy, krátce proběhlo seznámení s taktikou při zásahu na zamrzlé hladině a také oblasti ochrany obyvatelstva. Na úplný závěr pak nemohlo chybět závěrečné zhodnocení celého průběhu odborné přípravy.