c557e080-adab-4ec2-b7c9-7aa6d959e8e0V neděli 12. 6. 2016 se před školou v dopoledních hodinách, shromáždila červená hasičská auta. Po pár minutách bylo ale všem jasné, že hlavní roli dnes budou hrát hasičky a hasiči. Čtyři ženská družstva a osm mužských družstev se seznámilo v dopoledních hodinách s pravidly celé soutěže. Jako první startovalo domácí družstvo žen. Po odstartování muselo pěti členné družstvo překonat tunel a hned za ním si ženy nasadit helmy a opasky. Dále probíhal známý požární útok, ovšem v 5 a ne v 7 členech, to vše do kopce a ještě k tomu za roh. Po se stříknutí terčů, muselo družstvo doběhnout zpět k tunelu a vrátit helmy a opasky. Atmosféra byla báječná, po celou dobu soutěže. Vítězem soutěže za ženy bylo družstvo z Horních Datyň s časem 98,32 sekund. Naše družstvo žen skončilo na 3. místě s časem 99,47 sekund. U mužů vyhrálo družstvo z Michálkovic a o čtyři sekundy později doběhli muži z Radvanic s časem 72,90 a umístili se na druhém místě. Soutěž probíhala také v duchu 120 let od založení sboru. Velké poděkování patří všem soutěžícím.