V neděli 13. října 2013 pořádal Sbor dobrovolných hasičů v Ostravě-Radvanicích společně s Úřadem městského obvodu Radvanice a Bartovice v pořadí již 6. drakiádu. Vzhledem k tomu, že jsme začínali nultým ročníkem, jednalo se o jubilejní 5. drakiádu. Lze konstatovat, že tato akce pořádaná zejména pro děti má vzrůstající tendenci, jelikož se nám v letošním roce podařila překonat magická hranice 100 draků. Soutěž v pouštění draků probíhala ve dvou kategoriích a to mladší, do které se zaregistrovalo 80 dětí a v kategorii starší, do které se přihlásilo 24 dětí. Kromě pouštění draků mohli kluci a holky soutěžit také v malování draků na cestu, kde se přihlásilo celkem 40 dětí a mimo to byla pro mateřské a základní školy z našeho městského obvodu vyhlášena grafická soutěž. Úvodem drakiády si vzal slovo Bc. Aleš Boháč, radní Úřadu městského obvodu Ostrava-Radvanice a Bartovice a člen Sboru dobrovolných hasičů Ostrava-Radvanice, který všechny přítomné přivítal a sdělil organizační opatření. Následně předal své slovo starostce našeho městského obvodu a předsedkyni hodnotící komise Mgr. Šárce Tekielové. Ta rovněž přivítala přítomné rodiče s dětmi, popřála soutěžícím mnoho úspěchů v soutěžích a dobrý vítr, který v letošním roce nezklamal. Každý přihlášený závodník byl odměněn malým občerstvením v podobě párku v rohlíku a oplatky. Ostatní účastníci mohli využít připravený stánek s občerstvením. Jak se již stalo tradicí, doprovodný program zajistil Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Radvanice, který připravil pro děti různé atrakce a soutěže. Rovněž zástupci Městské policie Ostrava měli připravený program v rámci, kterého předvedli svou výstroj a výzbroj a umožnili dětem projížďku na koních jízdního oddílu. Ani letos nechyběli modeláři, kteří zde předváděli modely svých automobilů, které si v případě zájmu mohli zájemci zakoupit. Významnou atrakcí byl také závodník sajdkáry „suzuki 1000 tamara“ z naší obce pan Richard Bílý se svým týmem. Závěrečného vyhodnocení se ujal opět Bc. Aleš Boháč se starostkou Mgr. Šárkou Tekielovou, kteří výhercům soutěží předali hodnotné ceny. Tímto děkujme všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu této drakiády, Úřadu městského obvodu Radvanice a Bartovice za poskytnutý grant, cukrářství Aknel za 1. cenu v podobě dortu pro nejhezčího draka, Městské policii Ostrava, modelářům, panu Richardu Bílému a zejména všem rodičům, kteří v tento krásný podzimní den přivedli své děti na drakiádu.

Výsledky:

Kategorie v pouštění draků