Poslední školní den před letními prázdninami se nejmenší hasiči z Radvanic zúčastnili prohlídky profesionální hasičské stanice v Ostravě-Fifejdách. První kroky po stanici vedly k zasedací místnosti, kde se děti dozvěděly spoustu informací o chodu této stanice a celkově také o tom, co obnáší práce profesionála. Následovala prohlídka celé hasičárny, kde byla k vidění například tělocvična, která je určena pro fyzickou přípravu, ložnice, nebo také kuchyň, kde si hasiči sami vaří, jelikož zde tráví 24 hodin denně. Po zhlédnutí vnitřních prostor se děti dostaly do garáží, kde si mohly prohlédnout různé typy hasičských automobilů včetně jejich vybavení a také si některé pomůcky, které se běžně používají při zásazích vyzkoušet. Kromě automobilů zde byly k vidění také motorové čluny, neboť zdejší stanice je předurčenou jednotkou pro práci na vodních plochách. Zajímavou částí exkurze bylo vyhlášení planého poplachu, díky němuž si děti udělaly představu o tom, jak se hasiči svolávají k výjezdu. Závěrem prohlídky si mladí hasiči vyzkoušeli tzv. výcvikový polygon pro nositele dýchací techniky. Exkurzi si všichni náramně užili a doufáme, že nebyla poslední.