IMG_9702V neděli 11. 10. pořádal Sbor dobrovolných hasičů Ostrava – Radvanice ve spolupráci s městským obvodem Radvanice a Bartovice 7. ročník drakiády. Letošního ročníku, který se výjimečně konal na Poláškově ulici v Radvanicích, se zúčastnilo celkem 51 draků, a to v mladší a starší kategorii. Kromě samotného pouštění draků se děti mohly zúčastnit také soutěže v malování draků na cestu, která se během několika okamžiků zaplnila spoustou obrázků. V letošním roce nám přálo i velmi větrné počasí, tak to drakům moc dobře lítalo. Hodnotící komise se zaměřila také na vyrobené draky, jejich provedení a vzhled. Jako doprovodný program byla pro děti připravena ukázka výcviku psů z kynologického klubu městské policie Ostrava. Dále si program pro děti připravila Městská policie Ostrava, konkrétně strážníci z úseku prevence kriminality. Po sečtení všech bodů došlo k vyhodnocení draků letošní drakiády a předání hodnotných cen, kterého se ujal místostarosta Bc. Aleš Boháč MBA. Z mladší kategorie bylo ohodnoceno prvních 10 draků a z kategorie starších prvních 5 draků.

V kategorii mladších se na 3. místě umístila Nachtamannová Radka, 2. místo obsadil Neumann Daniel a 1. místo patřilo Lechowičové Anetě.

V kategorii starších se na 3. místě umístila Klimková Terezie, na 2. místě skončil Šútora Patrik a 1. místo získal Vavříček Pavel.

Vítězové, kteří obsadili první místa, obdrželi navíc dorty ve tvaru draka, které do soutěže věnovalo cukrářství AKNEL. Věříme, že se zúčastněným letošní drakiáda líbila a s radostí se zúčastní i příštího ročníku.

Video z akce zde

Více foto zde