Dne 1.7.2006 jsme se zúčastnili s technikou CAS 32 T 815 a DA 12 A 31 oslav 50. výročí založení SDH Havířov. Nejprve vyjela přes centrum města kolona historických i současných hasičských vozidel. Rozsvícené majáky, houkání sirén a pěkný pohled na nablýskané auta zaujal opravdu většinu kolemjdoucích. Rovněž okna přilehlých domů byla plná lidí. Po tomto slavnostním „defilé“ dorazila kolona na parkoviště vedle sportovní haly SLÁVIA, kde jednotka SDH Šenov předvedla vyproštění zraněné osoby z vraku vozidla. Poté místní „oslavenci“ předvedli zásah při likvidaci požáru osobního vozidla. Následovala ukázka práce těžkého vyprošťovacího vozidla HZS MSK „BISON.“ Své předvedli také lezci ze stanice v Havířově. Hasičské odpoledne ukončili hasiči ze SDH Životice ukázkou požárního útoku. Po celou dobu akce byly připraveny doprovodné soutěže pro děti. Úplnou tečkou na závěr bylo chutné pohoštění v hasičské zbrojnici pro všechny zúčastněné sbory.