Dne 19.6.2011 se uskutečnila netradiční hasičská soutěž konaná u příležitosti 115.let od založení sboru. Na soutěž se sjelo celkem jedenáct družstev z toho byly dvě v kategorii ženy. Trať byla postavena opravdu netradičně. Začínalo se tunelem, kterým muselo projít, popřípadě proplížit celé družstvo. Pak následovala lavice, na které měli soutěžící odloženy části výstroje a to opasek a přilbu. Po vybavení těmito prostředky družstvo pokračovalo v disciplíně požární útok s vodou. Tato disciplína musela být splněna klasicky spojením savic a následným nasátím vody pomocí čerpadla. Pak následovalo sestříknutí terčů. Poté došlo k vypnutí čerpadla a následné odložení výstroje opasku a přilby na určenou lavici. Tím byly splněny všechny úkoly a družstvu byl ukončen měřený čas. Pořadí soutěžících bylo následující: 1 místo Radvanice, 2 místo Muglinov, 3 místo Václavovice II. Mezi ženami si to rozdaly dvě družstva a větší štěstí měly ženy z Havířova před ženami z Kunčiček. Při vyhlašování výsledků byla také přítomná starostka našeho městského obvodu paní Bc. Šárka Tekielová a náměstek primátora Ostravy Bc. Aleš Boháč. Musíme podotknout, že Bc. Aleš Boháč byl také jedním ze soutěžících ve vítězném domácím družstvu. Dále nás také navštívil družební hasičský sbor z Polských Kokoszyc, s kterými jsme pak společně  po ukončení soutěže pokračovali v družné zábavě. Závěrem všem soutěžícím a příznivcům moc děkujeme za účast a podporu. Věříme, že všem chutnal guláš vařený v polní kuchyni, který se podával všem přítomným zdarma a těšíme se na soutěž v příštím roce.